Új funkciót kapott a TikTok, a csevegőappoktól szívnának el vele felhasználókat
Már csoportos beszélgetéseket is lehet indítani a TikTok üzenetküldőjében. A platform állítja, a fiatal felhasználók biztonságára is gondoltak.
Már csoportos beszélgetéseket is lehet indítani a TikTok üzenetküldőjében. A platform állítja, a fiatal felhasználók biztonságára is gondoltak.
Több új funkciót is kap az Instagram történetek (stories) funkciója. Lesz például arra lehetőség, hogy egy-egy rejtett sztorit csak az láthasson, aki előbb üzenetet küld.
Alapértelmezés szerint letiltja az üzenetek fogadását a Meta a Facebook Messengerben és az Instagramon is a fiataloknál, ha az üzenet az nem olyan embertől érkezik, aki már ismerősük.
Kikapcsolható lehet a jövőben a „látta” jelzés az Instagramon, ezzel is erősítve a privátszféra védelmét.
Nem lehet csak úgy üzengetni a Twitteren, ha az ember nem előfizető – bár a platform a spamek elleni küzdelemmel magyarázza megkérdőjelezhető döntést, felmerül, hogy ezzel inkább az előfizetők számát próbálják gyarapítani.
Bár korábban úgy tűnt, még sokat kell várni rá, a jelek szerint hamarosan privátban is lehet majd beszélgetni a Threads-en: a közösségi oldalra ugyanis ezt a funkciót is elhozza a Meta.
Mostantól számos opció közül lehet választani, hogy kiktől szeretnénk üzeneteket kapni, amivel nagyobb szabadságot ad a felhasználók kezébe a TikTok. A platform egyúttal arra is törekedhet ezzel, hogy az emberek mind több időt töltsenek el a felületen, már a beszélgetéseik során is.
Az Instagram már dolgozik azon a fejlesztésen, ami automatikusan kitakarja a csevegésekben a meztelen fotókat. A cég így védené meg a felhasználókat a zaklatóktól.
Az egyik legnépszerűbb üzenetküldő szerint nem úgy kell harcolni a gyermekek online zaklatása ellen, hogy közben feladják azt, amiben hisznek: azaz a WhatsAppon zajló kommunikáció titkosítását, amely miatt az igencsak nehezen lehallgatható.
A legnépszerűbb képmegosztó egy új eszközt állít csatasorba, hogy megállítsa a nemkívánatos üzengetéseket. A funkciót kezdetben csak a nagyobb követőtáborral rendelkező profiloknál aktiválják.
A The New York Times kedden robbantotta a bombát, ami szerint a Facebook lehetővé tette más cégek – köztük az Apple, a Netflix és a Spotify – számára, hogy elolvassák a privát üzeneteinket, vagy a nevünkben küldjenek üzenetet másoknak. Zuckerbergék szerint azonban ez nem igaz.
Egy különös hiba miatt harmadik félhez, nem engedélyezett külsős alkalmazások fejlesztőihez is eljuthattak twitterezők személyes üzenetváltásai. Ennél egy fokkal súlyosabb, hogy a 16 hónapja fennálló gondot csak most sikerült megszüntetni. Addig ugyanis nem is tudtak a létezéséről.
Az utóbbi napokban több felhasználó számolt be arról, hogy a Facebook az üzenőfalukon jeleníti meg korábbi, privát üzenetként elküldött szövegeiket. A közösségi oldalnál nem tudnak a hibáról.